New technologies at NG Logic

Recently we have completed a number of projects in Python/Django for our US customers. Our Django teams are getting bigger and bigger, and we encourage our prospect customers to use this technology for their websites. Also we have started development of Android project and expect growth in this segment.

2012-01-25 [ ... ]
Folder

Aplikacje internetowe i systemy zarządzania treścią

Aplikacje internetowe są obecne wszędzie: od e-sklepów począwszy na elektroniczych serwisach obsługi klienta skończywszy. Są dostępne z prawie każdego komputera (a ostatnio także z PDA i telefonów komórkowych), mogą oferowac bogatą funkcjonalność bez specjalnych wymagań sprzętowych po stronie użytkownika, i po prostu są bardzo popularne. Mogą w znaczny sposób zredukować koszty operacji w porównaniu do obsługi ich przez personel. Inną zaletą jest praktycznie zerowy koszt udostępnienia aplikacji kolejnym użytkownikom - wystarczy, ze ich maszyny wyposażone są w przeglądarkę i dostęp do Internetu.

Jednakże aplikacje webowe mają też i wady. Przede wszystkim, ich szybkość działania zależy w dużej mierze od jakości połączenia internetowego. Gdy serwer znajduje się w sieci intranetowej nie jest to poważny problem, jednak w przypadku serwisów publicznych trzeba zwrócić na to zagadnienie szczególną uwagę. Interfejs użytkownika takich aplikacji zwykle jest uboższy i mniej wygodny, a szczególnie dotyczy to formularzy wprowadzania danych. Jednak i ten problem można rozwiązać przy użyciu nowoczesnych technik AJAX. Pozwalają one na zmianę zachowania przeglądarki użytkownika, co pozwala na upodobnienie stron internetowych do aplikacji uruchamianych lokalnie.

Specjalnym przypadkiem aplikacji webowych są systemy zarządzania treścią (CMS), pozwalające użytkownikowi końcowemu na tworzenie, edycję i zarządzanie treścią opublikowaną na stronie. CMSy pociągnęły za sobą dużą zmianę w technologiach informacyjnych, redukując koszt i nakład pracy potrzebny do utrzymywania strony. Systemy takie oferują miedzy innymi edytory WYSIWYG, kategoryzację treści, indeksowanie i przeszukiwanie, a także integrację z innymi produktami (np. sklep internetowy, forum).

NG Logic oferuje usługi tworzenia aplikacji internetowych. Szczególnie rekomendujemy wykorzystanie serwera aplikacyjnego Zope, będącego bazą dla serwisów webowych. Wdrażamy także system zarządzania treścią Plone, oparty o Zope i język programowania Python. Zapraszamy na naszą stronę dedykowaną usługom w tym zakresie - www.plone-cms.pl. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów bądź poznać wycenę projektu, wyślij do nas maila na adres uslugi@nglogic.com lub też użyj formularza kontaktowego.


 
copyright (c) NGLogic 2010